Willem III

Tot 1974 het domein van de Trambrug, welke begin 20ste eeuw is gebouwd. Nadat de Trambrug in 1974 werd afgebroken en de verbinding tussen de Drentse Hoofdvaart en het Noord Willemskanaal werd gedempt met een dam, werd er een vaste verbinding gecreeërd tussen de beide oevers. En nadat hier tijdelijk de oude Witterbrug ophaal brug werd geplaatst werd op 11 augustus 2014 het startsein gegeven voor de aanleg van de Blauwe As met als eerst nieuwe brug de Willem III brug.

De nieuwe brug aan de Blauwe As is een beweegbare brug voor fietsers en voetgangers. De leuningen worden voorzien van sensorgestuurde ledverlichting. Gaat er iemand over de brug, dan worden de lichten feller. Zo niet, dan zijn de lichten gedimd. Als de brug open staat, is er een gedicht te lezen.

Het gedicht zal medio 2017 dagelijks te lezen zijn als de verbinding tussen de Drentse Hoofdvaart en het Noord Willemskanaal is afgerond en er over de Blauwe As gevaren kan worden.